Jsme rodinná firma s 20 letou tradicí

PROGRESS Language Institute s.r.o. založili její majitelé Stanislav a Marie Károvi v roce 2001 na konceptu jednoduchosti a přehlednosti, s myšlenkou nabízet kurzy pro lidi, kteří se potřebují domluvit ve skutečném světě. Žádná nudná témata, žádné bezduché vyplňování cvičení a doslovné překlady.

Proč si vybrat právě PROGRESS?

Pedagogické činnosti a překladům se věnuji již více než 25 let.  Za tu dobu jsem nasbíral přes 20 tisíc hodin zkušeností s výukou dospělých ve formě jazykových lekcí, odborných přednášek, prezentací, seminářů a workshopů. Aktivně se věnuji zlepšení metodiky výuky jazyků a jsem autorem efektivních metodických postupů PROGRESS Visualize, PROGRESS 3D Grammar, PROGRESS Simplified a PROGRESS Relax and Speak. Mám tedy jasnou představu o tom, jak má efektivní výuka jazyků vypadat, které procesy prokazatelně podporují studium a jaké špatné návyky nás naopak brzdí. To, že je náš přístup správný, potvrzují tisíce spokojených studentů naší školy.

Své znalosti a dovednosti předávám kolegům, kteří našli smysl v poctivé lektorské práci. Ta se vyznačuje spojením osobního přístupu ke každému studentovi, snahy motivovat je ke studiu, důsledné přípravy každé lekce, ale i ochoty dále se vzdělávat. V neposlední řadě je pro nás velmi důležité i sdílení zkušeností mezi členy našeho lektorského týmu.

Když dáme hlavy dohromady, máme v PROGRESSu téměř 300 tisíc hodin zkušeností s výukou jazyků. To už je pořádná studnice vědomostí. Je to ale i záruka, že si dokážeme poradit i s náročným zadáním jazykové výuky ve vaší firmě nebo instituci. V případě individuálních lekcí si pak můžete být jisti tím, že váš lektor bude patřit ke špičce v oboru a bude se vaší výuce opravdu důkladně věnovat. Má za sebou totiž skvělý tým školy, který se postará o veškerou administrativu kurzu, přípravu výukových materiálů, objednání učebnic i případnou metodickou podporu.

V oblasti překladů mám jako aktivní překladatel na své kolegy vysoké nároky. Můžete se tedy spolehnout na to, že vám odevzdáme kvalitní práci a ne bezduchý strojový překlad.

Díky důrazu na každý detail našich služeb jsme si vydobyli přízeň klientů a respekt u konkurence. Naplňujeme tak význam slova progress. Snažíme se naši firmu neustále rozvíjet a zlepšovat naše služby a tím pomáhat k dosažení cílů i našim zákazníkům.

Stanislav Kára, ředitel školy

Naše milníky

2001

Manželé Károvi využívají své dlouholeté zkušenosti a zakládají firmu Progress

2003

Získáváme certifikaci ISO 9001:2000

2005

Stali jsme se zakládajícími členy Asociace jazykových škol a agentur

2012

Dostali jsme se do finále Vodafone Firma roku.

2016

Jako jedni z prvních v ČR záskáváme certifikaci ISO 29990:2010

2019

Staráme se o studenty ve více než 80 firmách a institucích.

Naše filozofie

Profesionalita

V Progressu je každý lektor především profesionálem a podřizuje se tak našemu profesnímu kodexu. Studenti tak mají garanci, 
že bude kurz veden vždy v souladu s nejvyššími oborovými standardy.

Energie

Energie lektora motivuje a posiluje motivaci studentů. Naše práce vyžaduje mnohé schopnosti a dovednosti, ale bez potřebné energie a nadšení není možné přesvědčit studenty k dlouhodobému studiu.

Otevřená mysl

Otevřená mysl pomáhá k objevování nových postupů a zároveň umožňuje tyto postupy skloubit s osvědčenými principy kvalitní výuky – plánováním, přípravou a aktivním procvičováním látky.

Odvaha

Odvaha lektora spočívá ve schopnosti neustále zkoušet nové postupy, které mohou studentům pomoci pochopit probíranou látku. Projevuje se i uměním naslouchat připomínkám studentů a kolegů, které nás mohou posunout v dalším osobním i profesním rozvoji

Zkušených lektorů a překladatelů
0
Světových jazyků
0
Spokojených firemních klientů
0 +

Jsme držiteli prestižních certifikací

V roce 2003 jsme byli poprvé certifikováni společností Quality Austria podle normy 9001:2001 jako „Průkopnická firma v oblasti certifikace vzdělávacích služeb“.

Jsme držiteli certifikátu ISO 29990:2010 na základě auditů společnosti LL-C Certification.

Stáli jsme u zrodu Asociace jazykových škol, ze které jsme v roce 2022 vystoupili

Nejsme jen tým, jsme rodina...

Srdce Progress Language Institute tvoří naši lektoři. S většinou z nich spolupracujeme už léta a pojí nás důvěra a přátelství. Poskytujeme jim tu nejlepší možnou péči a podmínky k růstu. Nejsme totiž jen zaměstnavatelé a zaměstnanci, jsme více než 50-ti členná rodina.

Máte zájem o jazykové služby šité na míru?
Napište nám ještě dnes!

Jitka Eliášová
Koordinátorka kurzů